Палестинці спалили гробницю біблійного праотця Йосипа в Шхемі

15 жовтня політичне керівництво руху ХАМАС оголосило п’ятницю 16 жовтня 2015 г «днем гніву». У результаті в ніч на 16 жовтня сотні арабів-палестинців закидали пляшками із запальною сумішшю шановану іудеями і християнами святиню – гробницю біблійного праотця Йосипа в Шхемі, розташовану недалеко від табору палестинських біженців Балата в районі міста Наблус на Західному березі річки Йордан, повідомили агентство Reuters і ряд інших ЗМІ.

Повідомляється, що через підпали виникла сильна пожежа, яка завдала значної шкоди гробниці Йосипа.

Палестинські силовики були змушені відкрити попереджувальний вогонь у повітря, щоб розсіяти натовп вандалів і забезпечити пожежним доступ до палаючої будівлі гробниці Йосипа. Вони змогли загасити вогонь до того, як на місце події прибули ізраїльські сили безпеки.

Гробниця Йосипа була передана під контроль Палестинської автономії в 2000 р, і паломники-іудеї стали відвідувати святиню тільки за попереднім погодженням з військовими під їх охороною. З тих пір гробниця Йосипа вже кілька разів піддавалася нападам палестинців і підпалів. У 2000 р, після того як була виведена ізраїльська охорона, вандали майже повністю зруйнували гробницю. Пам’ятник був відновлений, але в 2014 р його спробували підпалити і знову завдали сильні пошкодження.

У керівництві Палестинської автономії засудили акт вандалізму щодо гробниці Йосипа. В армії Ізраїлю пообіцяли притягнути до відповідальності винних у підпалі і знову відновити пам’ятник.