А ми відпочивали!

В дружній атмосфері, при гарній погоді пройшов цьогорічний табір для мамочок з дітками. Божим благословінням та стараннями наших сестер-організаторів (Оленки Чорної, Галі Ключенко, Олі Олесюк, Іри Кравців) це був і просто відпочинок від щоденних турбот, і дні прекрасного спілкування на теми дуже потрібні для кожної родини. Тамара Лехновська ділилася темою: “Що ми можемо дати своїм дітям”. Мами розповідали, які саме якості вони хочуть бачити в дітях. І, звичайно, ми чули про те, що батькам необхідно ці якості мати перш за все у собі. Іра Кравців підготувала лекцію на тему: “Батьки, не дратуйте своїх дітей!”. В ній була мова про різні типи виховання дітей: коли батьки диктатори, коли вониDSC_3205_resize байдужі чи коли між батьками і дітьми є двосторонній зв’зок тощо. Чудову нагоду ми мали послухати сестру Гансі, яка прибула до нас із сонячних Гаваїв поділитися неоціненним життєвим досвідом. Вона нагадала нам про відмінності між чоловіками та жінками, та допомогла переосмислити поведінку наших чоловіків. Дійсно, розуміючи ці речі, можна уникнути багатьох неприємних ситуацій в наших відносинах зі своїми половинками. Не байдужа ця сестра і до матеріальних потреб в Україні, тому привезла разом із сетрою Дарлін в наш табір деякі речі, як дитячі, так і дорослі. Наступного дня ми розмірковували разом із Олею Олесюк про віносини невістки та свекрухи на прикладі біблійної історії Рут та Ноомі, а з Оленкою Чорною – про родинні зв’язки бабусь, дітей та онуків. Про “Обман зі страхом” ми слухали Галю Ключенко. Дуже цікава тема, адже, як ми почули, дитина, яку постійно чимось чи кимось лякають, згодом розуміє, що цього все-таки не станеться і стає некерованою, і немає довіри до своїх батьків.
А дітки наші тим часом мали уроки, ігри та гарний час з помічниками, які викладали всі свої ресурси так, щоб мами відпочили та побули той час в науці. За це їм велика подяка, адже навіть мої діти, які спочатку не хотіли залишатися без мами, пізніше цілковито були заняті цими жертовними людьми.

Закінчення табору було особливим, адже в останній день були запрошені також і татусі. Отже, до мDSC_3215_resizeам, які ночували чи приїздили щодня, приєднались батьки, і також прибуло в цей день багато інших сімейних пар. Це був приємний час, коли ми мали нагоду навчатися вже разом, послухати Василя Михайловича Боєчка на тему: “Любов’ю служіть один-одному”, писати одне-одному листи любові і сказати в них те, що лежало на серці, але досі не було, можливо, висловлено. Насамкінець, сімейні пари були запрошені на чудову романтичну вечерю, яка була оформлена та прикрашена так, що почувався там, наче на весіллі. Ведучі Василь та Ірина Фітьо ділилися своїми сімейними спогадами про радісне, смішне та сумне, але пройдене з любов’ю та розумінням. Свідчили також про свій сімейний шлях і інші сім’ї, тому обстановка була доволі задушевна. Тому дякуємо усім організаторам цього табору та цього свята за приємний та корисний час та за вкладені Вами зусилля.

IMG_3269_resize

IMG_3523_resize

IMG_3461_resize

Аліса Стаднік

P.S. Табір відбувався в період з 20 по 22 червня в доброчинному домі «Оазис» у Винниках.