Церква Християн Віри Євангельської «Воскресіння» народилася в буремний час радянського правління,у 1972 році. Тоді комуністична влада активно «перевиховувала» християн, котрі жили на території СРСР. «Релігія – опіум для народу», «а космонавти в космос літали і там Бога не бачили» - ці та подібні атеїстичні твердження були основою радянської ідеології. Для того, аби плавно припинити діяльність церков, їх брали під тотальний контроль. Згідно «Положення про свободу совісті»1929р. та«Серпневої угоди» 1945р. церкви ХВЄ не мали права на самостійність, були змушені реєструватися виключно як церкви Євангельських Християн-Баптистів і підлаштовувати своє життя під вимоги влади. Громади, що не підписали «Угоду», не мали права реєстрації, а отже, автоматично ставали переслідуваними комуністичним режимом.

«Угода» розділила п’ятидесятницьку церкву у Львові, яка до того була єдина. Частина віруючих офіційно увійшли в «Союз Євангельських Християн-Баптистів», а ті, хто не погоджувався з умовами, запропонованими владою, організувалися в нереєстровану громаду. Вони вважали, що прийняти ці умови означало піти на компроміс зі своєю християнською совістю і Словом Божим. Постійні переслідування, облави співробітників НКВД на зібрання, і, як наслідок, – високі штрафи та опломбовування квартир з подальшою загрозою конфіскації, арешти, дискримінація в навчальних закладах та на місцях праці суттєво впливали на життя підпільної церкви – періодично змінювалася її кількість і форма. У 1972р., коли в черговий раз частина віруючих вирішила «піти у реєстрацію», вісім братів і сестер не погодилися на такий крок і почали збиратися окремо. Так утворилася церква «Воскресіння». Регулярні Богослужіння церкви почали проводитися з 2-гої неділі серпня 1972р. Ця дата і стала відліком її історії. Богослужіння проводилися у квартирах членів церкви. Кожного разу зібрання призначали в іншій квартирі, щоб влада не могла простежити за віруючими.

18 серпня 1973 року пресвітером церкви був обраний молодий проповідник та вчитель недільної школи Василь Боєчко. З благословенням Господнім він виконує це служіння і сьогодні.

Церква стрімко зростала кількісно та духовно – за період з 1972 по 1985 роки вона збільшилась із 8 членів до понад 200. З 1973-го року громада почала брати активну участь у євангелізаційній та видавничій діяльності спільно з Біблійними товариствами та місіями на заході, а також разом з численними общинами ХВЄ в Україні клопотала перед урядом та міжнародними організаціями про легалізацію церков ХВЄ в СРСР та відміну «Положення» 1929 р.

3 вересня 1985 року був заарештований пастор церкви. Головною причиною арешту було його звернення з листом-проханням про зняття обмежень з церкви, зупинення дії «Положення», зміну Конституції та визнання рівноправності віруючих в СРСР. Арешту передували два обшуки в квартирі Василя Боєчка. Судова колегія винесла вирок – 3 роки позбавлення волі. Менш, ніж через два роки пастор достроково вийшов на волю, адже восени 1987 року Президія Верховної Ради УРСР видала указ про звільнення в’язнів совісті.

Зовсім згодом сталось ще одне чудо. У червні 1989-го року пресвітеру церкви було офіційно повідомлено у Києві від імені Уряду СРСР про дозвіл на повну легалізацію церков ХВЄ в СРСР. Бог почув голос страждань та гарячих молитов Християн Віри Євангельської! Відтоді розпочався відлік нової історії багатостраждальної церкви ХВЄ у нашому краї. Настав час свободи віросповідання, за який боролися тисячі християн. Немало з них поклали своє життя за цю велику Господню перемогу.

З 1992-го року Богослужіння церкви «Воскресіння» проводяться у Храмі Христа Спасителя, що у місті Львові, по вул. Пекарська, 59. За рік до цього громада церкви утворила Українську Християнську Місію відродження і милосердя «Добрий самарянин». У 2019р. церква відкрила Дім молитви у містечку Винники.

Програма Місії «Добрий самарянин» дуже широка, адже вміщує в себе різноманітні напрямки духовно-просвітницької та соціальної праці: функціонування пансіонату для людей похилого віку, позбавлених опіки, відвідини хворих, в’язнів, допомога дітям-сиротам, переселенцям, дітям, що проживають на прифронтових територіях, українським воїнам, регулярні Богослужіння у двох Домах молитви, які обслуговують три хорові колективи, музичні групи та оркестр, літературний гурток, вуличне благовістя, участь у міжнародному служінні братів Гедеонів, проповіді по телебаченню, функціонування дитячого Клубу Суперкниги, недільної школи, видавнича діяльність.

Церква «Воскресіння» та Місія «Добрий самарянин» відкрита для всіх, хто хоче служити та нести світло Христа знедоленим людям, а також для кожного, хто потребує допомоги.