Більшість росіян висловилися проти введення ювенальної юстиції

76% росіян вважають, що головну роль у справі захисту прав неповнолітніх повинна грати їх сім’я, батьки, свідчать результати опитування ВЦВГД.

Ще 16% вважають, що пріоритет у цьому питанні має бути у держави. 4% вважають, що захистом прав дітей і підлітків головним чином повинні займатися громадські організації, пише “Православ’я і світ”.

71% опитаних проти встановлення пріоритету прав та інтересів дитини над правами батьків, а от створення спеціальних судів для неповнолітніх схвалили 57%.

Спірне ставлення викликала ініціатива створення недержавних громадських комісій, покликаних виявляти порушення прав дітей-сиріт: 47% схвалили її, 42% – ні.

74% опитаних висловилися проти введення кримінальної відповідальності за залишення дитини, яка не досягла 14 років, без нагляду дорослих навіть на короткий час. 60% росіян не підтримали пропозицію надати неповнолітнім право звертатися до суду зі скаргою на своїх батьків і педагогів, які порушують, на їхню думку, їх права.

Менш критично респонденти сприйняли ідею обов’язкового оповіщення властей у разі підозри у жорстокому поводженні з дітьми і покарання тих, хто замовчує ці факти. Проти застосування в Росії такої практики висловилися 49%, а 41% – за.

54% опитаних вважають, що батькам ювенальна юстиція принесе більше шкоди, ніж користі. 44% росіян вважають, що для дітей наслідки також будуть швидше негативними.

В якості наслідків у разі впровадження в Росії ювенальної юстиції росіяни чекають ослаблення сімейних зв’язків, зниження батьківського авторитету (50%) і девальвації авторитету сім’ї в суспільстві (38%), збільшення числа дітей, позбавлених батьківського піклування (42%), розквіту корупції в органах опіки та піклування (41%), тотального контролю влади над дорослим населенням країни (35%).

Крім того, росіяни побоюються, що діти будуть рости більш егоїстичними, знизиться рівень їх розвитку в цілому (35%). Кожен п’ятий вказує на можливість поширення торгівлі дітьми (22%) і дестабілізації обстановки в країні, пов’язаної з протестом батьків проти ювенальної юстиції (21%). Лише 10% опитаних схильні вважати, що застосування цієї правової системи не буде мати негативних наслідків.