На Рівненщині більше 30 тисяч християн віри євангельської

За рік кількість новонавернених зросла майже на 1500 людей. Про це повідомив єпископ Церков християн віри євангельської (ЦХВЄ) Рівненщини Віктор Боришкевич на річній пасторській конференції, яка відбулася 26 січня, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт п’ятидесятників України.

У приміщенні рівненської церкви «Святої Трійці» зібралися пастори із різних районів області, щоб звітувати про духовну працю у помісних громадах та обмінятися досвідом ведення священницької діяльності. У загальному звіті про церковне життя області Віктор Боришкевич озвучив таку статистику на 1 січня 2013 року:

Кількість вірян – 30460
Водне хрещення у 2012р. прийняли – 1051
Кількість молитовних будинків – 245
Кількість молитовних будинків, які в проекті будівництва – 28
Кількість християнських музичних гуртів 15
Духових оркестрів – 4
Біблійних закладів – 2
Кількість місій – 5
Кількість реабцентрів – 9
Кількість християнських газет – 4
Кількість християнських радіопередач – 5

Як зауважив Микола Синюк, заступник єпископа від ЦХВЄУ, Рівненщина є колискою духовності, а в підтвердження наводить порівняння з Житомирщиною, на звітних конференціях якої збирається втричі менше пасторів, ніж у Рівному. У наставницькому зверненні до служителів він говорив про небезпеку вивищення власного авторитету над Божим. «Послані не більше того, Хто послав, – зауважив він. – На жаль, є люди, які закохують у себе, а не в Господа, шукаючи власної слави, жертвуючи істиною заради збереження власного авторитету».

Про важливі питання сучасного служителя у навчальній проповіді розповів Віктор Вознюк, відповідальний за відділ освіти ЦХВЄУ. Слижитель виокремив 5 найбільш поширених тем, пов’язаних із пасторським служінням: азбука спілкування з Богом, діалог на зміну монологу, розрізнення голосів, долина випробувань, лінь як гальмівна риса характеру.

Звітно-виборна пасторська конференція проводиться щорічно по завершенню року і є пасторських зїздом служителів, на якому розглядаються питання як теологічного, так і церковно-організаційного характеру. Традиційно саме на конференції оголошуються прізвища новопризначених служителів різних рівнів та сфер церковного життя.