Звернення до Голови ЛОДА Шемчука В. В.

Голові Львівської обласної
державної адміністрації
п. В. В. Шемчуку
Від громади вірних Української
Церкви Християн Віри Євангельської
у Львові та Львівській області

Звернення

Вельмишановний Вікторе Вікторовичу!

Ми, що нижче підписуємось, громадяни міста Львова та області, вірні Української Церкви Християн Віри Євангельської, насамперед засвідчуємо Вам нашу повагу та звертаємось до Вас про наступне:

Ми свідомі того, що з письмових звернень до Вас релігійної громади Української Християнської Місії відродження і милосердя «Добрий самарянин» в особі її Пастора Єпископа д-ра В. Боєчка та інших звернень, Вам добре відома ситуація з питання можливої передачі прихрамових будівель єдиного храмового комплексу по вул. Пекарській, 57-59 релігійній громаді Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Всупереч негативної позиції Львівської громади щодо такої передачі та непоодиноких звернень різних інституцій до Адміністрації Президента та до Кабінету Міністрів України 17.10.2013 року Кабмін видав своє Розпорядження №811-р щодо «передачі майнового комплексу військового містечка №212 по вул. Пекарській, 57-59 у м. Львові до сфери управління Львівської облдержадміністрації для його подальшої передачі у власність релігійної організації Львівської єпархії Української Православної Церкви».

У зв’язку з таким непрогнозованим розвитком даної ситуації, що тягне за собою дуже небажані негативні наслідки для Львова та України, ми посилаємо наше колективне Звернення до Президента України з пропозицією про відміну чинності згаданого Розпорядження Кабміну – з огляду на суттєві правові та етичні його недоліки. Про це повідомляємо і Вас:

 1. У Розпорядженні нема жодної згадки про те, що одна з прихрамових будівель по вул. Пекарській, 57 у 2009-му році продана Міністерством оборони України (без права на землю), і є приватною власністю двох фізичних осіб. Ця будівля зареєстрована у БТІ під №57-а, знаходиться в обвальному стані, що серйозно загрожує суцільно з’єднаному з нею Храму Христа Спасителя, та в будь-який час може обернутися трагедією для перехожих, оскільки знаходиться безпосередньо вздовж тротуару однієї з центральних вулиць Львова. Ця картина створює далеко не позитивний імідж нашого міста в очах численних іноземних туристів, що проходять мимо щодня.
 2. Під номером Пекарська, 59 з 1992-го року функціонує Храм Христа Спасителя, який юридично на правах приватної власності належить релігійній громаді Церкви Християн Віри Євангельської.

Яким чином ці будівлі, згідно Розпорядження Кабміну, можуть передаватися у власність Львівській єпархії УПЦ МП?

 1. Впродовж 21-го року релігійна громада Христян Віри Євангельської ущемлена у своїх конституційних правах позбавленням можливості обслуговування тильної сторони Храму та належного благоустрою території, яка знаходиться у вкрай занедбаному стані, – військовий шпиталь 1120 ЗахОК закрив доступ нашої громади до тильної території.
 2. Продаж будівлі по вул. Пекарській, 57-а та доведення її до обвального стану, рівно ж як і Розпорядження КМ України здійснені з повним ігноруванням інтересів релігійної громади, що відбуває свої Богослужіння у Храмі Христа Спасителя з 1992-го року.

Шановний пане Голово!

Просимо Вас дослухатися до голосу нашої релігійної громади у наступному:

 1. Не поспішати з виконанням Розпорядження Кабміну №811-р – дочекатися остаточних висновків з цього питання Президента України.
 2. Вам відомо, що в Адміністрації Президента розглядається альтернативний варіант вирішення згаданого тут питання – відкриття у частині цього храмового комплексу філіалу Національного Університету «Острозька академія». У даній ситуації цей варіант був би найбільш оптимальним.
 3. Не зігнорувати пропозицій комісії громадської ради при облдержадміністрації.
 4. Організувати «круглий стіл» для поглибленого вивчення цієї проблеми – з залученням зацікавлених осіб та відомих громадських діячів та діячів науки.
 5. Визначити статус частини проданої будівлі по вул. Пекарській, 57-а (489,4 м2) та непроданої частини цієї ж будівлі площею 501,6 м2. – з передачею її Місії «Добрий самарянин».
 6. Вирішити розмежування території даного храмового комплексу.
 7. Не знецінити такий фактор, що з часу проголошення незалежності України й донині Божим Провидінням передбачено ведення миротворчої та консолідуючої місії для українського народу – через духовно-просвітницькі християнські телепрограми з циклу «Вічне Джерело», які впродовж 22-х років веде з цього храму на державному телебаченні Пастор Місії, Єпископ д-р В. Боєчко. Ці програми за весь згаданий період не одержали зі сторони українського народу ні одного критичного зауваження.

Цей храм негласно став добрим оазисом єднання та миру поміж нашим народом. Кому ж потрібно сьогодні зробити його місцем розбрату та нелюбові єдиного українського народу – на самому порозі доленосного вибору України входження до Європейської спільноти?

Ми залишаємось у молитвах за даровання Вам Богом світлої державної мудрості для правильного вирішення цього непростого питання.

Нехай благословить Вас Бог!

 

Під цим листом солідарно та свідомо підписуємось: