105 тис. християн було вбито в 2012 році за свою віру
Джерелом інформації є сайт «Релігія в Україні».
Координатор Наглядового комітету з питань релігійної свободи в Італії Массімо Інтровіньє розказав у своєму інтерв’ю “Радіо Ватикану” про переслідування християн у світі, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Сatholicnews.
«За даними передового Центру релігійної статистики Девіда Баррета в США, цього року було вбито за віру 105 тис. християн: тобто, одна смерть кожні 5 хвилин… Є країни, такі, як Нігерія, де через погрози фундаменталістів Боко Харам небезпечно навіть просто піти на Літургію, за це можна поплатитися життям. І насправді таких місць багато, їх можна розділити на три головні групи, – сказав Інтровіньє, – країни з сильною присутністю ісламського фундаменталізму – Нігерія, Сомалі, Малі, Пакистан і деякі регіони Єгипту; країни, де ще правлять тоталітарні режими комуністичного спрямування, перш за все Північна Корея і країни з етнічним націоналізмом, які ідентифікують національну ідентичність з певною релігією, представляючи християн зрадниками нації, – досить згадати про насильства в індійському штаті Орісcа. Так, у багатьох цих країнах піти на Літургію або на катехизацію – в Нігерії були вбиті діти, які йшли на катехизацію – стало саме по собі небезпечним».
У Пакистані закон про богохульство становить величезну небезпеку для християн.Массімо Інтровіньє пояснив, чому християни стали найпереслідуванішою групою віруючих в світі.
«З одного боку мають місце жорстокі гоніння, вбивства і тортури, які виходять від певних ідеологій, – ідеології ісламського радикального фундаменталізму, найбільш агресивних версій етно-націоналізму, і природно, старих комуністичних ідеологій. Слід також пам’ятати про те і розрізняти, що є явища нетерпимості як факт певної культури, і є дискримінація на основі несправедливих законодавчих заходів, які проявляються також і в наших країнах на Заході… Ці ідеології відчувають небезпеку з боку християн і Церкви, і тому їх лобі проводять кампанії нетерпимості та дискримінації», – сказав експерт.
«Природно, коли ми говоримо про 105 тисяч вбитих в рік, не всі вони є мучениками в богословському сенсі, – додавІнтровіньє. – Тим не менше серед них є й такі, хто свідомо віддають своє життя за Церкву, молячись про своїх гонителів і прощаючи їх. Це унікальна риса християнства, тому що багато інших культур – дохристианські, а також пост-християнські – кажуть, навпаки, про право і навіть обов’язок честі помсти. Християнство зіграло цю величезну цивілізуючу роль, про яку сьогодні схильні забувати – воно замінило логіку помсти логікою прощення».