В Китаї надруковано більше 100 мільйонів Біблій
Єдина друкарська компанія, котрій дозволено друкувати Біблії в Китаї, оголосила, що в країні надруковано більше ста мільйонів священої для християн книги, повідомляє Christian Telegraph.
Кві Жойгуй, голова ради компанії Amity Printing Co. Ltd., сказав, що 100 мільйонний тираж був надрукований в червні, повідомляє Xinhuanet. Його компанія надрукувала 60 мільйонів Біблій ( також у цьому числі окремі видання на мовах національних меншин ) і 40 мільйонів екземплярів більш як на 90 мовах для 70 різних країн і регіонів.
Amity Printing друкує Біблії з 1998 року, коли компанія почала діяти як спільне підприємство О”бєднаних Біблійних Товариств (UBS) та Amity Foundation.
Майкл Пепейу, генеральний секретар UBS, сказав: «Наш світ дуже швидко розвивається сфері цифрових технологій, але багато бідних християн у сільській місцевості Китаю усе ще сподіваються побачити свої перші Біблії. Я маю надію, що ці довготривалі відносини з UBS продовжать відкривати можливості для зміни життя китайського народу».
Як повідомляє Xinhuanet , сьогодні в Китаї більше 16 млн християн, а також 1800 семінаристів у 18 біблійних школах, 55 тисяч церков і місць для зібрань, сто тисяч волонтерів та 36 тисяч місіонерів.
Але дехто вважає, що кількість християн в Китаї є більшою, ніж повідомляє уряд, тому, що велика кількість християн поклоняються окремо від церков, котрі контролює уряд. Опираючись на різні підрахунки про кількість християн в Китаї у травні 2011 року в журналі First Things група вчених написала статтю в котрій наводить цифру 70 мільйонів.
У 2010 році Біблійне Товариство Британій повідомило, що зріст церков у Китай дуже швидкий для видавців Біблій, щоби встигнути за ним. Християни, що мешкають у сільських районах, або ті, хто не належить до церков, часто не мають змоги мати свою Біблію. Не всім книжковим магазинам в Китаї дозволено реалізовувати Писання, є тільки 70 торгових місць, де дозволено їх продавати.
Церква у Китаї зіштовхується з багатьма проблемами. Навіть якщо там і є 70 млн віруючих, християни складають частку трохи більше 5% від населення країни.