«Коли хто прагне з вас – нехай приходить до Мене і п’є!» (Ів. 7:37)
Уже восьмий рік поспіль Національний університет «Острозька академія» організовує Всукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування», ставлячи собі за мету скерувати духовних вихователів української молоді до чистого першоджерела Істини. Адже цьогочасний світ, увідомлюючи свою нездатність знищити вічні духовні джерела, все ж намагється усіма силами замулити їхні витоки людськими нашаруваннями і гріхом.
28 березня після реєстрації та спільного молебеню у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького Василь Боєчко, Почесний доктор Національного університету «Острозька академія», доктор богослів’я, презентував перед учасниками конкурсу перший том книги своїх проповідей «Вічне джерело» з одноїменної телепрограми, яка ось уже 22 роки не сходить з телеекранів України. Вперше вийшовши в ефір 3 грудня 1991 року , через день після доленосного Всеукраїнського референдуму, який задекларував бажання українців творити незалежну державу, «Вічне джерело» своєю чергою стало декларацією прагнення будувати з Божою допомогою і духовно сильну христянську націю.
«Якою мовою звертатися до такого розрізненого політично і ідеологічно народу, щоб донести йому Божу правду?» – запитував себе Василь Боєчко. Сьогодні, з висоти більш ніж двох десятиліть безперервних телеефірів, він мудро виокремлює у мові своїх звернень три засади: найперше, вона стала провідником непошкодженого Божого Слова, яке не можна зупинити і не під силу здолати навіть найжорстокішим диктаторським режимам. По-друге, своїм слухачем Василь Михайлович завжди бачив єдиний український народ, неділимий ні територіально, ні культурно. І, звичано ж, він звертався до духовно єдиної християнської Церкви, нехай і в усьому її конфесійному різноманітті.
«Тільки Боже Слово впокоряє! Тільки Боже Слово наводить порядок у душах!» З такими словами звернувся Василь Михайлович до більш ніж трьох десятків педагогів та вихователів молодого покоління. Згадавши воскресіння Лазаря, він виділив два людські фактори, які стали необхідними компонентами цього чуда і виразилися у наказах Христа: відваліть камінь і розв’яжіть його! Натомість український народ, стоячи на порозі свого воскресіння, спромігся лише відвалити могильний камінь, але рука здригнулася скинути з себе погребальні полотна. Навпаки, ми затягуємо їх ще тугіше, тим самим віддаляючи себе від чуда.
«Після таких слів я розумію, яка велика відповідальність сьогодні покладена на нас, вчителів християнської етики» – резюмує пані Галина, педагог з Тернопільщини.
Наостанок Василь Михайлович коротко представив свої попередні книги: «Близок всему конец», «Храм Духа Святого», «Правда про харизму», «Пастир Церкви Христової» , «Шлюб з небес» та ін. і побажав усім справжнього Біблійного оптимізму біля витоків Вічного Джерела живої води!
У рамках майстер-класу перед педагогами виступила також і Галина Михайлівна Сагач, доктор педагогічних наук, професор риторики та Почесний професор Острозької академії. Презентуючи свою п’ятитомну працю з красномовства, Галина Михайлівна неодноразово наголосила, що справжня риторика повинна доносити істину, а не перетворюватися на демагогію. А саму істину можна пізнати лише у джерелах Божого Слова.
Кульмінацією дня стало урочисте відкриття у місті Острог першого в Україні регіонального центру духовно-морального виховання. У музичному привітанні з нагоди цієї події колективу дитячої християнської музично-драматичної студії «Джерельце» м. Здолбунів також прозвучав заклик до прослави Імені Христа і навернення до вічного джерела Благодаті. Значимість святкової події особливо підкреслив ректор Острозької академії Професор Пасічник Ігор Демидович, назвавши неналежне патріотичне і духовне виховання найбільшою бідою українського народу.
Дводенний фестиваль-конкурс, координатором і натхненником якого став Василь Миколайович Жуковський, декан гуманітарного факультету Острозької академії, професор та доктор педагогічних наук, не випадково проводиться на Рівненщині. Адже саме тут вперше було запроваджено вивчення предмету християнської етики у школах.
Уже вісім років за результатами конкурсу визначається учитель року з предметів духовно-морального спрямування. А разом з тим, усі конкурсні програми, майстер-класи та презентації для вчителів мають одну центральну мету – відсвіжити в учасників сприйняття та розуміння Христа як Вічного Джерела води живої, яка дається даром кожному, хто припадає до Його ніг, і тамує духовну спрагу.
Острозька академія
Василь Боєчко презентує перший том збірника своїх телепроповідей «Вічне Джерело».
Галина Сагач про мистецтво риторики на збудування.
Привітання колективу дитячої християнської музично-драматичної студії «Джерельце».
Автор: Ірина Лазуркевич