Опитування: значення релігії зростає у різних країнах світу
Німецький фонд Бертельсмана опублікував результати останнього дослідження про релігійність жителів різних континентів. Соціологи відзначають зростання релігійності з покоління в покоління і більш чіткий розрив релігійного і політичного життя.
Країни, в яких відзначений найвищий відсоток «дуже», «досить релігійних» і «середньо релігійних» громадян, – Туреччина (82%), Бразилія (74%), Індія (70%), США (67%). У Швеції (28%) та Ізраїлі (31%) релігія має найменший вплив на життя людей. 57% жителів Німеччини надають істотне або достатньо важливе значення релігії у своєму житті: 26% – у Східній Німеччині, 64% – у Західній.
У ході дослідження були опитані 14 тис. осіб у 13 країнах. Менше половини опитаних європейців назвали релігію важливою складовою свого життя.
Дуже невелика частина респондентів вважає, що релігійні діячі повинні впливати на політику. Найбільший відсоток таких проживає в США (28%), найменший в Іспанії (13%). У Німеччині з цим згодні 21% жителів. Аналогічна ситуація з уявленням про те, що тільки віруючий політик підходить для служіння народу: у США з цим згодні 25%, в Іспанії – 8%, у Німеччині – 10%. 32% американців вважають, що тільки віруючі політики повинні займати державні пости.
Демократію як форму правління підтримують 79% респондентів у Великобританії, 95% у Швеції, 85% у Німеччині, 82% у Туреччині. У цілому, з цим згодні 88% християн, 81% мусульман, 84% іудеїв, 84% які не належать ні до однієї релігії.
У більшості країн, дослідження показує зниження релігійності серед молодого покоління. Найбільш невисокий відсоток нерелігійної молоді зафіксований в Іспанії: серед опитаних після 45 років 85% вважають себе середньо-або сильно релігійними людьми, у той час як серед молоді до 29 років цей відсоток дорівнює 58.