Новий директор Департаменту у справах релігій та національностей Михайло Мошкола відвідав Головний Офіс ЦХВЄУ
У вівторок, 5 листопада 2013 року, новопризначений директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Михайло Іванович Мошкола разом зі своїм заступником, начальником Відділу експертно-аналітичної роботи та зв’язків з релігійними організаціями Михайлом Подюком, на запрошення старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночко відвідав Головний Офіс ЦХВЄУ для знайомства з життям та служінням Церкви.
Старший єпископ Михайло Паночко ознайомив директора Департаменту із життям Церкви, її соціальними та іншими проектами. Зокрема він зазначив, що під егідою місцевих церков сьогодні працює велика кількість реабілітаційних центрів для алко- і наркозалежних людей, центри адаптації для тих, хто повернувся із місць ув’язнення, також проводиться активна капеланська робота у тюрмах. Християни віри євангельської ведуть важливу діяльність щодо профілактики негативних явищ та ВІЛ у школах і вузах. Працюють місії і засновані церквою сиротинці, будинки милосердя для одиноких престарілих людей. Є багато інших доброчинних проектів і задумок, що мають на меті розширити соціальну і духовну працю Церкви в Україні.
Під час розмови торкнулися також проблемних питань. Зокрема щодо Розпорядження Кабміну № 811-р «Про передачу майнового комплексу військового містечка №212 по вул. Пекарській 57-59 у м. Львові у власність Львівської Єпархії УПЦ (МП)». Як відомо, частину згаданого комплексу займає Церква ХВЄ «Воскресіння» та Українська Християнська Місія відродження і милосердя «Добрий Самарянин». За словами Михайла Паночка таке Розпорядження підштовхує вірян до міжконфесійного конфлікту. У відповідь на це Михайло Мошкола заявив, що вже побував у Львові і обговорив ситуацію, що склалася, із місцевою владою, яка в свою чергу запевнила, що не збирається йти на кроки, які б слугували загостренню міжконфесійних стосунків.
Ще одне проблемне питання, про яке йшлося під час зустрічі – це блокування на рівні Кабміну розмитнення гуманітарних вантажів. Десятки тонн вантажів, які уже сьогодні могли би піти на допомогу нужденним людям, стоять нерозмитнені, а церквам нараховуються штрафи, хоч більшість вантажів зберігаються на церковних складах. Представники Департаменту повідомили, що ця проблема їм теж знайома і пообіцяли працювати над її вирішенням.
«Знайомство із новим керівником Департаменту у справах релігій і національностей пройшло у позитивному ключі, і дає надію на більш ефективну подальшу співпрацю церкви та держави», – зазначив Михайло Паночко, підсумовуючи зустріч.