Дослідження: віруючі менш схильні до депресій, ніж атеїсти
Згідно з недавніми медичними дослідженнями Колумбійського університеті в Нью-Йорку, релігійні люди рідше схильні до депресій, навіть якщо спадково схильні до цього, пише сайт Католік.ру.
Група дослідників психіатрів і неврологів з Колумбійського університету спостерігали протягом багатьох десятиліть понад 100 осіб, частина з яких в результаті різних нещасних випадків в родині була сильно схильна до депресії. При цьому фахівці припустили, що люди, для яких важлива їх віра, рідше схильні до депресії.
У нащадків депресивних батьків в наступному десятиліттю скорочується ризик бути депресивним на 90 %. При цьому абсолютно ніякого значення не грає кількість Святих Мес, на яких був присутній чоловік – що, як деякі припускають, може бути умовою для вимірювання віри.
Також вчені помітили , що у людей певних релігій кора головного мозку товтіша, ніж у тих, хто байдужі до релігії.
У газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомляється, що таким чином були спростовані ранні висновки психіатрів, які, спираючись на психоаналіз, довгий час вважали релігію причиною неврозів.
Тим часом, існує величезна кількість досліджень, які свідчать про наявність особливо здорової психіки у віруючих людей.
Наприклад, вони мають більш виражене почуття власної гідності, в той час, як багато припущеннь приписують певними напрямам віри швидше причину сильних поривів почуттів провини, які згодом руйнують уявлення про самого себе.
Приблизно 80% досліджень вказують на вплив віри на психічне здоров’я. Але і з фізичної точки зору виграють релігійні люди. Це пояснюється осмисленим матеріальним забезпеченням, яке досягається через віру, стабілізуючі релігійні ритуали і стійкі суспільні зв’язки.