Біблія – дзеркало душі

Для чого люди дивляться у дзеркало? Одні роблять це для того, щоб помилуватися собою. Інші для того, аби знайти у своїй зовнішності недоліки та виправити їх.
Звичайне дзеркало є відображенням наших видимих вад. Ми ж у цій статті поговоримо про духовне дзеркало кожного віруючого – Біблію.

“Коли хто думає, що він є щось, бувши нічим, – обманює себе самого. Кожний нехай добре перевіряє своє діло”. (Послання до Галатів 6:3-4). Саме Біблія дає можливість поглянути у її джерела невичерпної мудрості, мов у дзеркало, і звірити свій духовний стан з законами Господніх істин. Ця Божественна книга дозволяє людині зазирнути у своє серце, щоб побачити власну невідповідність Божим стандартам праведності або визнати власну віддаленість від Господа.

Тоді чому нам буває так тяжко побачити у цьому дзеркалі свою душу, її духовні вади?

Відповідь криється у Божому слові: “Суд полягає в тому, що світло прийшло у світ, а люди полюбили темряву більше, ніж світло, бо діла їхні були лихі; бо кожен, хто чинить зло, ненавидить світло і не йде до світла, щоб не викрилися діла його, бо вони злі. А хто чинить правду, йде до світла, щоб відкрилися діла його, бо вони чинилися в Бозі”. (Євангелія від Св. Івана 3:19-21). Тяжко розгледіти в дзеркалі власне відображення, коли ми знаходимося в темній кімнаті. Подібне відбувається з нами, коли ми відкриваємо Боже Слово, і читаємо його, маючи у серці злість, заздрощі, пиху, гординю, ворожі стосунки з людьми та Богом. Результат не змушує на себе чекати: через власну  духовну сліпоту нам видається, що у нас все гаразд. Ми гадаємо, що у нас відсутні будь-які духовні вади.

Який вихід з даної ситуації?

Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшення душам вашим. Ярмо бо моє любе й тягар мій легкий.” (Євангелія від Матвія 11:28-30). Якщо ми хочемо побачити себе такими, якими ми є насправді, то маємо прийти до Христа. Лише Господня любов здатна освітити наші духовні кімнати, сповнені гріховної темряви. Тільки доторк Духа Святого зуміє розбити панцир суєти і боговідступництва в нашому серці. Саме тоді ми зможемо побачити істинне відображення нашої душі на сторінках Біблії, а не власне “гарне” зображення у дзеркалі цього світу, внаслідок самообману та самозаспокоєння.

Бережімось такого стану духовної сонливості та сліпоти. Господь кличе нас кожної миті до кращого життя і бажає подарувати новий духовний зір кожному, хто його втратив або так і не наважився отримати. Спішімо ж до Господа з усією вірою та радістю наших сердець!

Голод Богдан