Біблія і генетика лихослів’я
Слова апостола Павла: «Нехай жодне слово гниле не виходить із уст ваших». (Еф.4:29)
Що таке лихослів’я, нікому пояснювати не треба. Це поняття, як ніяке інше, характеризує кричущу моральну деградацію нашого покоління. Якщо раніше лихослів’я було, головним чином, специфічною мовою злочинців, п’яниць, жінок легкої поведінки та інших осіб, що опустилися, то тепер все докорінно змінилося. У сім’ях, де не має належного виховання, батьки вільно лихословлять навіть в присутності дітей. Вживання брутальних слів стало звичним явищем. Малі діти, чуючи лайливу сварку батьків, засмічують і свою мову. Всяка шкідлива залежність спрямована на тілесне і духовне руйнування, особливо дітей і молоді. Тому про шкідливі наслідки лихослів’я повинні знати не тільки дорослі, але й діти.
Лихослів’я має пряме відношення до духовного світу темряви. Воно вкоренилось в поганських культурах з дохристиянських часів.
Лихослів’я завдає шкоди всім, хто його чує. Тут ми маємо справу з силою слова. Кого кличеш, той і приходить. Називаєш людину по імені – вона відгукується, кличеш Ім’я Боже в молитві – Господь відповість, якщо буде Його воля.
Коли вимовляються імена демонів, відзивається нечисть і супроводжує людину, яка лихословить. Понад усе на світі диявол старається утримати людей від спілкування з Богом через Біблію і молитву. Бог являє Себе людям в Своєму Слові – Біблії.
Необхідно бути обережним у словах і знати, що людина, яка проклинає іншу, насправді накликає прокляття на себе. «Обернеться зло на його голову» (Пс. 7:17). За Божим законом ми отримуємо те, чого бажаємо іншим. Ісус Христос сказав: «Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви» (Мт. 7:12).
Усе це знайшло підтвердження у науці. Сімнадцятилітнє дослідження доктора біології І.Б. Белявського, до якого приєдналася велика група вчених, увінчалося не просто успіхом, але справжнім відкриттям. Ученим випало довести, що кожне вимовлене лихе слово дуже виразно впливає на людські гени. Результатом дії сили слова через певний час відбувається зміна власного генетичного коду людини, який стосується темпів старіння і терміну життя, і видозмінені гени передаються нащадкам. Дослідження довели, що у тих, хто лихословить дуже швидко виявляються зміни на клітинному рівні, що ведуть до різних захворювань.
У ході експерименту було доведено, що лайливі слова завдають шкоди оточуючим. Вплив лихослів’я подібний до радіаційного опромінення, коли рвуться ланцюжки ДНК, розпадаються хромосоми. Тобто лайливе слово викликає мутації аналогічні впливові радіації.
Не лише слово, але й лихі думки діють руйнівно. Заподіюючи зло навколишнім, лихослівник може не знати, що найбільшу шкоду він завдає собі й своїм нащадкам. Людські гени “чують” думки і слова, сприймають їх і фіксують у генетичному коді. Огидні слова негативно впливають на генетичний код лихослова, стаючи прокляттям, що визначає погану спадковість.
Таку ж руйнівну дію на людину та її генетику мають блуд, пияцтво, тютюнопаління, наркоманія, брехня, злодійство, насильство і жорстокість у всіх її проявах, включаючи аборти, тобто все те, що Біблія іменує словом ГРІХ. Якщо злість руйнівна, то, навпаки, просте добре слово, вимовлене з любов’ю, лікує.
Чи не говорить про це Біблія? «Дехто, говорить, мов коле мечем, язик же премудрих – то ліки» (Пр. 12:18).
Особливо ж цілюще впливає на організм молитва: силою Божої благодаті виправляються дефекти спадкового матеріалу, відновлюються пошкоджені мутаціями ДНК, відбувається зцілення людини.
Ось чому християнин, чуючи лихі слова чи відчуваючи чийсь агресивний настрій, захищає свою душу молитвою, просить Божого захисту від сил темряви.
Біблія стверджує: кожен, хто вживає брутальні слова, зневажає Бога і себе самого, руйнуючи своє єство від здоров’я до долі. Лихослів’я є тяжким гріхом. Апостол Павло конкретизує цей постулат і попереджує, що руйнується не тільки тимчасове земне життя, але й вічне, оскільки людина народжується за Божим непорушним планом для життя вічного. Смерть тіла – перехід душі в вічне життя. (Екл. 12:7) Необхідно пам’ятати, що у вічності тільки два місця: або з Ісусом в Святих Небесах (Фил. 3:20), або з дияволом в пеклі (Мт. 25:41-46). Вибір – за кожним.
Так говорить Біблія.
Слова апостола Павла: «Бо мусимо всі ми з’явитись перед Судовим Христовим Престолом, щоб кожен прийняв згідно з тим, що робив, чи добре, чи лихе» (2 Кор. 5:10).
«Не обманюйте себе: ні роз-пусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!» (І Кор. 6:9-10).
«Усяке подратування, і гнів, і лютість, і крик, і лайка нехай буде взято від вас з усякою злобою» (Еф. 4:31).
«А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!». (Еф.4:32).
«Місця дияволу не давайте» (Еф.4:27).
Отже, генетична наука підтверджує те, чого навчає Біблія.
Від будь-якого гріха, і від лихослів’я в тому числі, може звільнити Бог, треба лише покаятися перед Ним і жити, виконуючи заповіді Ісуса Христа. Деградація нації і народу починається з нехтування Божих Заповідей. Бог є джерелом перемог, щастя, радості, миру. Тільки у спілкуванні з Богом ми отримуємо Його силу. «Господь дає мудрість, з Його уст – знання і розум» (Прип. 2:6).
«Боже Слово живе та діяльне». (Євр. 4:12)
Мова людини не є чимось випадковим, це її вибір (свідомий або несвідомий), що відображає стан душі. І яка людина, такі її думки, слова, вчинки і все її життя. І кінець її буде відповідним.
Вислови класиків української літератури:
«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова». М. Рильський
«Хто нікчемну душу має, то така ж у нього мова». Леся Українка
«Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її». О. Гончар
Отож, будемо зберігати культуру рідної мови.
Практикуйте говорити з любов’ю і ввічливо. Важливо навчитися думати й говорити про гарне, пам’ятаючи, що наші слова матеріалізуються, а думки – реалізуються. Використовуйте у своїй мові якнайбільше позитивних слів: благословення, похвалу, заохочення, подяку, висловлення добрих позитивних почуттів і думок.
Там, де ворожнеча, сійте мир. Там, де образа, сійте прощення. Там, де сумнів, сійте віру. Там, де безнадійність,сійте надію. Там, де смуток, сійте радість. Там, де темрява, сійте світло.
«Не обманюйтесь, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне!» (Гал. 6:7).
Отже, з чистоти думки і слова починається будь яке істинне зцілення хворої гріхом людської душі.
Будемо пам’ятати слова Ісуса Христа: «Зо слів своїх будеш вип-равданий, і зо слів своїх будеш засуджений». (Матв. 12:37)
Підготувала Марія Походжай
Християнська місія «Добрий самарянин»