Радість, яку принесло Різдво Христове

У ці дні ми вітаємося словами: “Христос народився!”, а у відповідь чуємо: “Славімо Його!”. Хто ж такий Христос і чим особливе Його народження? Чому мільйони людей по всьому світу щороку святкують Різдво? Яке значення ця подія має особисто для мене чи іншої людини? А, можливо, Різдво – це просто гарні традиції та нагода приємно провести час в сімейному колі? Загляньмо у Біблію та дізнаймося, якою ж була місія Ісуса Христа, і для чого Він народився.

Для початку варто з’ясувати походження і значення слова «Христос».

 • Слово «Христос» має грецьке походження і означає «Месія» або «помазаник». Щоб краще зрозуміти значення слова «помазаник», згадаймо часи Старого Заповіту, коли в Ізраїлі помазували оливою царів та пророків на служіння.
  Наприклад, Самуїл помазував Давида царем замість Саула; Бог повелів Іллі помазати Єлисея пророком замість себе.
 • В стародавні часи Бог обіцяв ізраїльському народу послати на землю Месію – Христа. У Старому Заповіті ми зустрічаємо багато текстів, які говорять про Його прихід. Ось деякі з них:
  • “Та знай і розумій: від виходу наказу, щоб вернути Ізраїля й збудувати Єрусалим, аж до Владики Месії сім тижнів та шістдесят і два тижні …” (Дан.9:25)
  • “А ти, Віфлеєме-Єфрате, хоч малий ти у тисячах Юди, із тебе Мені вийде Той, що буде Владика в Ізраїлі, і віддавна народження Його, від днів віковічних.” (Мих.5:1)
  • “І вийде Пагінчик із пня Єссеєвого, і Галузка дасть плід із коріння його. І спочине на Нім Дух Господній, дух мудрости й розуму, дух поради й лицарства, дух пізнання та страху Господнього.” (Iс.11:1,2)
 • Христос мав прийти не тільки для євреїв, а для всіх народів світу:
  • “І Він сказав: Того мало, щоб був Ти (Месія) Мені за раба, щоб відновити племена Якова, щоб вернути врятованих Ізраїля, але Я вчиню Тебе  світлом народів, щоб був Ти спасінням Моїм аж до краю землі!” (Iс.49:6)
  • “І станеться в день той: до Кореня Єссеєвого, що стане прапором народам, погани звертатися будуть до Нього  (Месії), і буде славою місце спочинку Його!” (Iс.11:10)
  • “Дух Господа Бога на Мені, бо Господь помазав Мене благовістити сумирним, послав Мене перев’язати зламаних серцем, полоненим звіщати свободу, а в’язням відчинити в’язницю …” (Iс.61:1)
  • “Не відійметься берло від Юди, ані з його стегон законодавець, аж прийде Примиритель (Месія), що Йому буде послух народів.” (Бут.49:10)

Вірний Бог виконав Свою обіцянку – понад 2000 років тому в місті Вифлиємі народився Ісус – Божий Син. Бог-Отець помазав Ісуса Духом Святим для виконання особливої місії на Землі. Тому згідно Слова Божого – Ісус є Месія-Христос, або Ісус Христос.

В Євангелії від Луки записано такі слова ангела до пастухів: Та Ангел промовив до них: Не лякайтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь.” (Лук. 1:10-11). Як бачимо, місія Ісуса – спасти людей. Але від чого спасає Ісус?

В Євангелії від Матвія 1:20-21 читаємо звернення ангела до Йосипа: Йосипе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній то від Духа Святого. І вона вродить Сина, ти ж даси Йому імя Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.. Отже, Ісус спасає людей від їхніх гріхів. Іншими словами, Він може врятувати мене від моїх гріхів. Він не прийшов спасти мене від гріхів моїх сусідів, родичів чи інших людей, але від зла, яке є в моєму серці. Він звільняє нас від влади темряви, яка запанувала над людьми після гріхопадіння Адама і Єви. Яка чудова новина!

Згідно вірша з Біблії, який ми щойно прочитали, важливо відзначити, що Ісус спасає не всіх людей, а лише «Своїх». Хто ж такі «Його люди»? Відповідно до Святого Письма, це ті, які хочуть, щоб Ісус їх звільнив. Він нікого силоміць не звільняє від гріхів. Христос допомагає лише тим, хто усвідомлює свою гріховність і  визнає, що йому чи їй потрібна допомога.

Як же стати Його людиною? Для цього потрібно:

 • вірити в те, що Ісус Христос – Син Божий, Який помер за наші гріхи і воскрес третього дня для нашого оправдання
 • відвернутися всім серцем від власних гріхів і полюбити Бога
 • охреститися і присвятити своє життя на служіння Богу.

Так ми можемо стати власністю Бога і частиною Його святого вибраного народу – Церкви!

Тепер, коли ми стали власністю Бога, – Господь дає ту надзвичайну радість, про яку сказав ангел пастухам. Отож, спішімо стати людьми Христовими, щоб Він послав нам Свою небесну радість!

Роман Любінський