За неповагу до теорії Дарвіна школи Британії буде покарано
В Англії школи, в яких наполягають, що життя на Землі виникло по волі Божій, можуть бути позбавлені державного фінансування. Влада занепокоєна тим, що в деяких так званих «вільних школах» теорію еволюції Дарвіна попросту ігнорують. Подробиці в ефірі радіо «Вести ФМ» повідомив кореспондент у Великобританії Петро Гарін.
Згідно з новими правилами, школи повинні приділяти теорії еволюції не менше часу, ніж будь-яким іншим предметам, а викладати її повинні як послідовну та всеохоплюючу наукову дисципліну. Міністерство освіти занепокоєне тим, що у деяких «вільних школах» про теорію Чарльза Дарвіна розповідають тільки мимохідь, а єдиною ґрунтовною концепцією викладається креаціонізм — вірування, згідно з яким життя на Землі, людство й увесь Всесвіт були створені за декілька днів Богом. Влада вирішила усунути такі «викривлення».
Тепер Міносвіти зможе розривати угоди про фінансування, якщо буде з’ясовано, що у школі божественне походження життя викладається як наукова теорія, а вчення Дарвіна ігнорується. Як пояснив президент Королівського товариства сер Пол Ньорс, важливо, щоб у всіх була можливість познайомитися із широко визнаною теорією природного відбору. Кампанію проти засилля креаціонізму в школах активно ведуть Британська гуманістична асоціація, а також ряд учених, серед яких відомий телеведучий-натураліст сер Девід Аттенборо.
«Вільні школи», чиї програми зараз критикують, виникли в Англії лише рік назад. Кошти на них виділяє держава, але керівництво здійснюється ініціативними групами батьків, вчителів, меценатів та релігійних спільнот. Такі школи мають право самостійно визначати навчальну програму, виконуючи низку вимог, вказаних в угоді з урядом. На даний момент в Англії функціонують 79 “вільних шкіл”, а в 2013 році відкриються ще більше ста.
Зараз влаштувати дитину в хорошу школу в Англії дуже не просто. Батькам часто доводиться вдаватися до різних «хитрощів» — переїздити в інший район, щоб потрапити в конкретну школу, або ж вдавати із себе віруючих, якщо вибрана школа діє під церковним патронатом. Поява нових «вільних шкіл» мала на меті розрядити цю напруженість.