Розправте крила | Едуард Біашвілі

Пропонуємо Вашій увазі проповідь Едуарда Біашвілі, яка базується на досить оригінальному співставленні різних християн та християнського життя з птахами.

В книзі пророка Ісаї (40:26-31) написано: “Підійміть у височину ваші очі й побачте, хто те все створив? Той, Хто зорі виводить за їхнім числом та кличе ім’ям їх усіх! І ніхто не загубиться через всесильність та всемогутність Його. Пощо говориш ти, Якове, і кажеш, Ізраїлю: Закрита дорога моя перед Господом, і від Бога мого відійшло моє право. Хіба ж ти не знаєш, або ти не чув: Бог відвічний Господь, що кінці землі Він створив? Він не змучується та не втомлюється, і не збагненний розум Його. Він змученому дає силу, а безсилому міць. І помучаться хлопці й потомляться, і юнаки спотикнутись спіткнуться, а ті, хто надію складає на Господа, силу відновлять, крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться!”.

В цьому уривку ми бачимо, як Бог порівнює з орлами тих, хто надію складає на Нього. Якщо поцікавитись життям орлів, то виникають цікаві асоціації. Орел – символ сили і могутності. Він зображений на гербах Іспанії, США, Австрії, Німеччини, Мексики тощо. Бог порівнює Себе і християн з орлами. Орел – це мудрий і працьовитий птах. Ми можемо зробити такий висновок з огляду на стиль його життя, на те як він вибирає життєву супутницю або будує гніздо. Прикладом для нас також може служити і стиль виховання дітей. Спочатку орли забезпечують їх всім необхідним, а потім поступово дають дитинчатам все менше їжі для того, щоб навчити їх самостійності, щоб навчити їх літати. Так і в нашому житті Господь посилає випробування, щоб змінити нас, наш характер – навчити “літати”.

У проповіді згадано й інших птахів, а також проведена паралель з деякими християнами. Є християни-зозулі, котрі не мають власної справи і, замість того, щоб щось робити, «підкидають» свої справи іншим. Є християни-павліни, які хваляться незрозумілими речами, що не мають суті. Є християни- папуги, що живуть у клітці, розважають інших, сміються, і повторюють одне ж й те саме. Є християни-ворони, які постійно “каркають”: вони нічим незадоволені в церкві і завжди бачать, коли хтось щось не так робить. Є християни-сороки, які люблять пліткувати.

Бог нас бачить орлами і хоче, щоб ми літали. Наше покликання полягає в тому, щоб літати в небі, а не ходити по землі. Бог нас підіймає немов тих орлів і оновлює, якщо ми довіряємо Йому.

Проповідь “Розправте крила” виголосив Едуард Біашвілі 25.03.2016 у Церкві “Воскресіння”м.Львів, вул.Пекарська, 59.