Пам’ятай про смерть. З ким ти будеш у Вічності? | Микола Лазуркевич

Микола Лазуркевич

Для багатьох молодих людей, які ще не стикалися з втратою близьких, заклик «пам’ятай про смерть» може видатися дивним і недоречним. Але майже ніхто з тих, хто живе на землі, не знає часу свого відходу з неї. Господь не обмежив наше життя лише фізичним перебуванням на цій землі, навіть і довготривалим (до 80 чи більше років), Він хоче бути з нами завжди. Тому знання про те, якою може бути Вічність, як до неї готуватися і з ким її проводити, мають для нас велику цінність.

На жаль, багато людей не задумуються, що завтрашній день може не настати, не маючи добрих духовних просвітителів, не знають, що буде після фізичної смерті і поховання особи. Навіть якщо вони і чули про Вічність, то дехто не усвідомлює, наскільки її вибір залежить від самої особи, інші намагаються торувати до неї шлях, спираючись на якісь моральні засади чи добрі вчинки.

Брат Микола Юліанович нагадав нам про розмову Ісуса з Мартою, сестрою Лазаря, і зачитав Ів. 11:25 : «Я – воскресіння і життя. Хто вірує в мене, хоч і вмре, буде жити».

Він, ґрунтуючись на Слові Божому,

  • закликав нас вибрати життя: «Життя та смерть дав я перед вами, благословення та прокляття. І ти вибери життя, щоб жив ти» (Повторення Закону, 30:19),
  • застеріг не ризикувати жити так, щоб почути від Ісуса: «Я ніколи не знав вас, відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня» (Євангелія від Матвія, 7:23),
  • а щоб почути: «Ввійди в радість Пана свого» (Євангелія від Матвія, 25:21),
  • нагадав, що головним на шляху до Вічності, окрім покаяння, глибокого знання Слова Божого, відродження, є живе спілкування з Ісусом:“До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене” (Іван 14:6), повна довіра і прирощення до Нього: «Живу вже не я, а Христос живе у мені» (до Галатів, 2:20).

Просімо за очищення наших сердець, щоб чистим серцем побачити Господа і перебувати у Вічності з Ним: “Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать” (Матвія 5:8).

Детальніший виклад думок провідника почуєте, прослухавши проповідь.

Проповідь “Пам’ятай про смерть. З ким ти будеш у Вічності?” виголосив Микола Лазуркевич, 15.09.2013 у Церкві “Воскресіння”м.Львів, вул.Пекарська, 59.