Міжнародний конгрес Церкви Християн Віри Євангельської у Львові (оновлено)

ДЕНЬ I

У четвер 10 жовтня 2013 року у Львові відбулася анонсована подія – відкриття Конгресу ЦХВЄ. Конгрес відбувається у найбільшому Домі молитви в Україні – церкві ХВЄ  «Голгофа».

DSC06287DSC06379

До древнього Львова з’їхалися служителі з усіх регіонів України, з далекого та близького зарубіжжя: від США до Середньої Азії та Сибіру, згідно з цим офіційною мовою Конгресу обрана російська.

Відкрив Конгрес о 18.00 заступник старшого єпископа ЦХВЄ України єпископ Микола Синюк, після котрого об’єднаний духовий оркестр церков міст Червонограда та Соснівки виконав попурі на теми християнських пісень. Наступним до слова був запрошений старший єпископ ЦХВЄ України Михайло Паночко, котрий закликав усіх присутніх до щирої молитви про благословення конгресу. У вступному слові брат Михайло висловив побажання: «Я хочу, щоб Божа благодать торкнулася кожного серця».

VLUU L100, M100 / Samsung L100, M100VLUU L100, M100 / Samsung L100, M100

Співом делегатам конгресу служив об’єднаний хор церков м. Львова «Віфанія» та «Голгофа», котрий протягом урочистого зібрання виконав хорові твори: «Отче наш» регент Данилик Любов, «Господу всі поклонімося» Регент Демко Неля, «Погляньте, брати» регент Великочоловік Віктор, «Душе моя» регент Шапов Сергій та «Хваліте ім’я Господнє» регент Сиско Михайло, а також загальні пісні: «Великий Бог», «Люблю, Господь, Твій дім» та «Верным истине святой будь служитель Божий».

З привітальним словом до делегатів конгресу зверталися представники церков ХВЄ України, Литви, США та Середньої Азії.

Словом проповіді служили Марек Камінський (Польша) та Віктор Павловський (Молдова).

VLUU L100, M100 / Samsung L100, M100

Брат Марек виголосив проповідь на тему «Сутність і значення хрещення Святим Духом», в основу котрої поклав місце Святого Писання з Дій Святих Апостолів 2:1-17 про день П’ятидесятниці. Ось деякі думки з проповіді: «Ви можете не знати про те, як сходить Святий Дух, але важливо положення твого серця і це важливо в усі часи», «Не може бути того, щоб люблячий Бога не був сповнений Духом Святим», «Церква буде не корисна без святого Духа, і життя будь-якої людини не корисне без Духа Святого; важливо, чим наповнене твоє серце». Перекладав з англійської Тарас Калівошко.

«Що це значить – П’ятидесятниця» так звучить назва проповіді Віктора Павловського. В основу був взятий текст з Дій 2:12,13. «Церкву не можливо сховати, її буде завжди чути» -сказав брат Віктор.

Закінчився  переший день конгресу спільною молитвою до Бога про дії Духа Святого у нашому житті. 

ДЕНЬ ІІ

Другий день Міжнародного Конгресу Християн Віри Євангельської розпочав заступник старшого єпископа ЦХВЄ України по західному регіону єпископ ЦХВЄ Рівненської області Віктор Боришкевич. У вступному слові до молитви Віктор Дем’янович звернув увагу на Євангеліє від Луки 12:49 та наголосив, що «бажання Ісуса було про вогонь, щоб він загорівся. Ми пам’ятаємо апостольські дні, в котрі загорівся вогонь, та не тільки в апостольські, а й у всі часи. Будемо тримати цю думку в серці своєму».

Після першої молитви у виконанні Капели бандуристів прозвучала пісня «Христа хай величають всі», а потім усі присутні заспівали разом псалом «Радість у Христі я знайшов».

Після співу, віршем «Меня, как глину, Ты достал из ямы» послужив завідувач відділом освіти Віктор Вознюк, а капела виконала пісню «Вірність твоя до нас вічна».

Протягом ранкової сесії з вітаннями до Конгресу звернулись: єпископ Латвійської ЦХВЄ Яніс Озеленкевич, перший заступник єпископа ЄХБ пастор Ярослав Назаркевич, керівник департаменту у зв’язках з громадськістю професор Віктор Єлєнській, єпископ незалежних церков Німеччини Йоган Прайзель, єпископ Іван Симонович (США), єпископ з Білорусії Анатолій Малащук та представник ЦХВЄ Фінляндії Тойво Міякі.

Капела бандуристів виконувала пісні: «Бог в світ послав Свого нам Сина», «Твою я ласку величаю», а загальним співом «Любо вірити в Ісуса» та «За все Тобі я дякую». У виконанні дуету (скрипка і гітара) прозвучала пісня «Де згода в сімействі» та попурі на єврейські мелодії.

Головними промовцями були: єпископ Російської Церкви ХВЄ Едуард Грабовенко та Джордж Давидюк.

hrabovenkoVLUU L100, M100 / Samsung L100, M100

Брат Едуард проповідував на тему: «Покликання та служіння в Дусі Святому». Він поділився словом з Послання ап. Павла до Ізраїльтян 12:1 та висловив деякі тези: «Ваше діло не приймати рішення, а допомагати людям», говорячи про молодь, котра скоріше приймає від Духа Святого, а старість захищає досягнуте, він привів приклад дівчини Марії (як це буде?), і священика Захарії (це не може бути!), завершив закликом: Нам потрібен Дух Святий!

«Бог дивиться на наше посвячення і вірність, а не наші помилки та падіння».

 Джоржд Давидюк проповідував на тему: «Як чути голос Божий».

Він привів сім умов говоріння до нас, наголосив про важливість взаємовідносин, та окреслив методи, яки м способом ми зможемо почути голос Божий.

 На завершенні ранкової сесії були звершені молитви за молодих служителів до 35-ти років, за потреби, та звершене служіння пожертвування, до котрого закликав пастор Сергій Вінковський.

ДЕНЬ ІІІ

Субота – третій день конгресу служителів церков ХВЄ. У цей день співом на славу Божу для всіх присутніх служив чоловічий хор церкви ”Віфанія”.

Служіння розпочалося вступною проповіддю, основні тези якої були: “П’ятидесятниця – це шум, але не від музики, а шум навколо”, “Найперше П’ятидесятниця – це вогонь”, “Дух Святий дає дари кожному”, “П’ятидесятниця – це також проявлення Духа Святого через інші мови”. Після проповіді була звершена молитва подяки за попередні дні конгресу та за благословення цього дня.

Чоловічий хор виконав два псалми. Також загальним співом “Хорошо, когда вместе в общеньи” та “О, Дух Святой” прославлялося Боже ім’я.

skilus

Іванас Шкуліс з Литви провів семінар на тему “Дари Духа Святого”. Він говорив про те, що є багато причин, щоб хвалити Бога. Для підтвердження цього навів приклад із власного життя. До 16 років я заїкався. У 16 років я почав проповідувати і відтоді перестав заїкатися. В основу своєї проповіді поклав 1 Коринтян 12 розділ, де написано про вчення ап.Павла про дари Духа Святого. Головне – з любов’ю служити Дарами Духа Святого. Також ми завжди повинні пам’ятати ціль, з якою даються нам дари, – наголосив Шкуліс.

Після проповіді чоловічий хор виконав псалом про вічного Бога. А також прозвучала пісня у загальному виконанні Я хочу за Тобою идти”. Джордж Давидюк заспівав піснюЄрусалим, що сходить з неба.

Після такої музичної паузи Віктор Семенович Прохан провів Питання-відповіді на духовні теми, які цікавили людей і були написані в записках.

Перед наступною проповіддю чоловічий хор заспівав 2 псалма і також загальним співом виконали пісню В вышине под небесами.

VLUU L100, M100 / Samsung L100, M100

“Одна із цілей конгресу – пробудити церкву від сну”, – відзначив Сергій Цвор, єпископ ОЦХВЄ Білорусії, у своїй темі “Як отримати хрещення Духом Святим”. “Людина не має сили перемагати саму себе, але тільки хрещення Духом Святим дає їй цю силу, робить нас скромними людьми, які розуміють, що багатство всередині. Поклоняючись Господу, ми захоплюємося Ним, возвеличуємо, а коли людина не захоплюється Господом, тоді вона захоплю

Після обіду музичне служіння вів оркестр народних інструментів церкви “Віфанія”.ється собою», – зазначив служитель.

“Відновити розірваний зв’язок Бога і людини – це ініціатива самого Бога, бо Він є Автором нашого спасіння”, – наголосив Михайло Паночко, єпископ ЦХВЄУ, у проповіді на тему “Робота і плід Духа Святого”. “Дух Святий постійно нагадує людині і дає відчуття розпізнавати через совість, що є добрим, а що є злим, – зазначив служитель. – За старозавітніх днів люди часто відкидали Божі поради, і Бог посилав пророків, які навертали людей на дорогу правди. І це є робота Духа Святого, Який, перш за все, спрямовує нас переображатися в характер Христів – це Його основна ціль”, – сказав він.

Останнім проповіддю служив Микола Гриб з Латвії на тему “Обновлення духовної спраги.

Закінчився  цей день конгресу спільною молитвою подяки Богуmolytva