Плоди Святого Духа

Слова, промовлені людьми, володіють силою. Вони можуть підтримати і полегшити біль, підбадьорити у важкі часи або поранити до глибини душі, нанести образи чи навіть вбити. Але є слова, які мають незрівнянно більшу милість і любов до людей, як і вплив на їхню сутність та природу. Це Слова, записані в Біблії.

Читаючи Боже Слово, сповнене Господніх порад, застережень і співчуття до людей, ми можемо відчувати, наскільки Біблія натхнена Духом Святим та його безцінними плодами. Зокрема, у Посланні до Галатів 5:22-23 є такі слова: А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, стриманість. На таких нема закону!”

Що собою являють плоди Духа Святого, і чому вони мають колосальне значення для кожної віруючої людини?

“Хіба не знаєте, що тіло ваше – це храм Духа Святого, що живе в вас, Якого маєте від Бога, і ви не свої? Ви дорого куплені, тож прославляйте Бога в тілі вашому і в дусі вашому, бо вони – Божі!” (Перше Послання до Коринтян 6:19-20).

Кожен, хто щиро увірує в Ісуса Христа, визнає Його своїм особистим Спасителем, а також належним чином оцінить і усвідомить те, що Ісус простив нам наші гріхи та витерпів за кожного з нас невимовні муки, має можливість бути спасенною людиною. Така Божа дитина може отримати сповнення Духом Святим та почати приносити Його плоди у цей світ. Як ми знаємо, плодами Духа є: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, стриманість. Всі вони роблять людину приємною для Бога та показують Господу, наскільки сильно та віддано ми служимо Йому. Адже чим ближче та глибше ми пізнали Христа, тим більше дарів і плодів Духа Святого ми маємо у власній самобутності, як християни. Віруюча людина несе відповідальність перед Всевишнім за те, яким чином вона використовує надані їй безцінні риси характеру, і чи розвиває вона їх, щоб залишатись храмом Духа Святого.

Поговоримо детальніше про кожен плід Духа Святого:
1) Любов
“І ходіть у любові, як Христос полюбив нас і віддав Себе за нас на жертву і на посвяту Богу, в солодкі пахощі” (Послання до Ефесян 5:2). Любов – це жертовність заради добра та радості ближнього. Якщо ми любимо когось Христовою любов’ю, то свідчимо не лише про Бога, а й про те, які великі дива здатна робити ця любов.
Бог – це любов!
2) Радість
“Нас засмучують, але ми завжди веселі; як убогі, та багатьох збагачуємо; ми нічого не маємо, а всім володіємо” (Друге Послання до Коринтян 6:10). Земні блага та успіхи, здоров’я і благополуччя рідних можуть принести нам велику радість. Але тільки Божий супровід і ведення можуть дати нам справжню істинну радість, яку ніщо не зможе знищити, адже найбільша радість в Ісусі.
3) Мир
“А Сам Бог миру нехай освятить вас повністю; і весь ваш дух, і душа, й тіло нехай будуть збережені непорочно у прихід Господа нашого Ісуса Христа!” (Перше послання до Солунян 5:23). Тільки Бог може дати кожній людині, яка прагне до Христа, повний мир на серці. Коли немає духовного зв’язку з Господом, в серці починається війна проти Бога. Повстаючи проти свого Творця, людина позбувається миру, і може втратити благодать. Біймося втратити мир Божий!
4) Довготерпіння
“Тому ж оце й ми, маючи навколо себе так багато свідків, відклавши всяку гордість і гріх, що путав нас, з терпінням біжімо на боротьбу, що перед нами” (Послання до Ізраїльтян 12:1). Терпіння, і особливо довготерпіння є ключем до багатьох духовних дверей, які неможливо відчинити іншим способом. Зокрема, у Першому посланні до Коринтян 13:4 написано, що любов довготерпить. Часто, щоб підтвердити наявність у нас любові – цього плоду Духа, нам слід проявити велике довготерпіння до того, кого ми любимо, вислухавши образи чи осуд, не віддаючи гнів взамін. Набагато більше Бог довготерпить нам!
5) Добрість
“Я – Пастир добрий, і знаю Моїх, й знають Мене Мої. Як знає Мене Отець, так і Я знаю Отця, і душу Мою кладу за овець” (Євангелія від Св. Івана 10:14-15).
Так говорить Господь, і кожен з нас має Його як орієнтир абсолютної доброти. Бог добрий до нас, і ми маємо бути такими ж до Господа і до своїх ближніх. Добрість творить великі діла, і являє милість Божу між народами землі.
Робімо добрі вчинки!
6) Милосердя
“Отож, будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний!” (Євангелія від Св. Луки 6:36). Кожного дня Господь дарує нам своє милосердя, даючи його нам далеко не завжди за наші заслуги перед Ним. Ми часто не проявляємо милосердя іншим людям через власну гріховність і недосконалість, віддаючи злом за зло. Господь чинить не так як, ми. Він дає нам безліч дарів і радісних подій, бо він Милосердний Бог і дуже нас любить, хоч ми й часто робимо зло і чинимо гріх. Вчімось бути милосердними у нашого Господа і виправляймо криві стежки власних сердець!
7) Віра
“Без віри ж не можна догодити Богові. І той, хто приходить до Бога, мусить вірити, що Він є, і хто Його шукає, тих Він нагороджує (Послання до Ізраїльтян 11:6). Віра – це основа кожної людини, яка хоче будувати храм свого серця на твердім камені, а не на хиткому піску, який зруйнується під час життєвих штормів. Без віри немає нічого, а з вірою можна робити безліч добрих вчинків під Божим керівництвом. Віра людини в єдиного Бога, підкріплена праведними ділами, є запашністю для Господа. Не зневіряймось через випробування, а зрощуймо власну віру та віру своїх ближніх!
8)  Лагідність
“Одягніться ж оце, як вибрані Божі, святі й любі, в милосердя, добрість, покору, лагідність і довготерпіння, терплячи один одного й прощаючи взаємно, як хто на кого має жаль; як і Христос простив вам, так і ви (Послання до Колосян 3:12-13).
Серед вищеперерахованих плодів Духа Святого є лагідність. Це не менш важливий плід Духа, ніж інші, і він показує Богу та людям, наскільки ми покірні нашому Спасителю та лагідні до всіх, хто поруч з нами. Лагідність відвертає гнів, зупиняє злість, відкриває джерела любові та доброти. Без лагідності важко уявити характер по-справжньому спасенної людини в Христі. Будьмо лагідними!
9) Стриманість
“Хіба ви не знаєте, що ті, що на змаганнях біжать, усі біжать, а один приймає нагороду? Так біжіть і ви, щоб осягли! Бо кожен, хто змагається, від усього стримується. Однак ті – щоб тлінний вінець прийняти, а ми – нетлінний” (Перше Послання до Коринтян 9:24-25). Біблія порівнює людське життя до змагання. Ми, християни, змагаємося проти власних пристрастей і пожадливостей тіла, проти гріховних нахилів серця та отруйних злом джерел душі. Лише у цій боротьбі може сформуватись стримана людина зі здержливим серцем. Така особистість буде повільною на гнів, несхильною до жорстокості чи злих вчинків.
Стриманість – це ознака мудрої людини. Лише Бог може зробити нас стриманими від зла!

В цій статті ми розглянули важливість і глибину плодів Духа Святого. Кожна віруюча людина повинна прагнути до тієї величі людського духа та віри, при яких можна осягнути всі плоди Духа. Та навіть якщо у вас є деякі з них, ви вже на вірному шляху і знаєте Бога. Тепер потрібно пізнати Його ближче, щоби люблячий і милостивий Господь зростив у нашій душі всі плоди Духа Святого.

Бажаю усім нам зростати у вірі та приносити лише рясні та приємні Господу плоди.
А Йому за все подяка і слава, як Вічному Богу!

Слава Ісусу Христу!

Голод Богдан.