Толока

Початок весни, а особливо дні, які передують Пасхальним святам, часто асоціюються з прибиранням та упорядкуванням житла після холодної зимової пори року. Ось так день, який був оголошений загальноміською толокою у нашому місті Львові, співпав із толокою у храмі церкви Воскресіння. Це, як одразу приходить на думку, була субота, а саме 5 квітня, день похмурий і навіть трішки прохолодний, проте братам і сестрам, які долучились до цього заходу особливо холодно не було; а це тому що кожен із тридцяти двох учасників прибирання, мав повністю вдосталь праці як у храмі та його захристійних кімнатах, так і на подвір’ї!

Прибирання мало наступний порядок дій: опускаються центральні люстри, миються та заміняються лампочки; знімається павутиння зі стелі та верху стін; збирається пил із усіх рельєфних виступів; миються вікна та двері; миються перила балкону; опісля миється підлога на балконі та сходи, водночас прибирається порохотягом ковролін; на кінець чистяться та розставляються лавки, наводиться лад із кріслами, вазонами та коврами, до їхнього статечного виду. Із захристійними кімнатами (тобто приміщення недільної школи, кухня, їдальня, братська та пасторська кімнати і технічні приміщеня) прибирання проходить ідентично, тільки в менших масштабах. Варто відмітити, що у деяких місцях навіть частково були помиті стіни, а також особливої уваги потребували дахові вікна, які треба обережно відмивати.

Недоречно буде забути і про цікаве вікове різноманіття учасників прибирання. Так були присутні як представники дорослого покоління та молоді, так і молоде покоління віком 9-13 років, яке не менш старанно, ніж старші, виконувало свої зобов’язання.

На кінець варто відмітити основне, а це – мотивація! Бо якщо люди із власного внутрішнього побудження йдуть присвятити велику частку свого вихідного чи вільного дня, і великий фізичний ресурс для того, щоб старанно прибрати храм, то напевно вони розуміють важливість і потребу цієї справи, яка із першого погляду можливо не звучить як глибоко духовна справа, проте як пише апостол Павло у 1Кор 14:40 «Але все нехай буде добропристойно і статечно!», то можна задуматись про те як пристойно і статечно пасує бути доглянутому та охайному, місцю такому як дім Божий, а це залежить від кожного члена церкви, як від малого так і до великого і внесок кожного є важливий тут. Також пам’ятаймо, що великі діла починаються з менших, а Господь як обіцяно воздасть кожному за його працю та відданість.

Ще раз висловлюємо подяку усім, хто брав участь у прибиранні храму! Нехай Господь вас рясно благословить!

Довгань Михайло