Недільна школа

Переглядаючи своє життя, напевно, усі з великою насолодою згадують саме шкільні, безтурботні роки. Найбільша відповідальність школярів – це лише навчання. Школа нам так багато дає. Навчаючись у школі, ми знаходимо друзів, опановуємо так багато предметів, формується наш характер, переживаємо перші труднощі, визначаємося із майбутньою професією.

Та мова не про загальноосвітню школу, а про Недільну школу, яка відіграла чи надалі відіграє в житті кожного її учня неабияку роль, оскільки в Недільній школі навчаються юні послідовники Христа, Його науки, Його життя.

 Як усе починалося…

Недільна школа - Як усе розпочиналосяНедільна школа Церкви «Воскресіння» розпочала свою роботу ще в далекі часи комуністичного режиму у 1965 році. Щонеділі її відвідувало понад 120 дітей різного віку. І це незважаючи на те, що за християнське навчання дітей загрожувало покарання до 10 років позбавлення волі. Велика подяка тим братам і сестрам, які в таких суворих умовах, не боялися нести вістку Божу молодому поколінню. Сьогодні багато тих братів і сестер, які навчалися в Недільній школі в небезпечний радянський час, самі несуть служіння дітям, хтось несе пасторське служіння, хтось – диякона, багато з них проживають за океаном, де також служать Господеві.

 

Недільна школа у перші роки незалежності.

Недільна школаУ 1991 році Церква почала орендувати палац заводу ЛОРТа для проведення євангелізаційних служінь. У той же час відновила свою діяльність Недільна школа. Спочатку заняття в ній проводив пастор Боєчко Василь Михайлович, а з часом до праці приєдналися сестри: Галина Яцула (Щипель), Надія Шпак, Людмила Гончарук та Алла Якимців. Уроки проводилися перед загальним служінням, інколи просто в коридорі або у великому чи малому залах палацу. Діти були поділені на дві групи: молодша група – від 3 до 10 років і старша – від 10 до 16 років. Вчителі залучали дітей також і до загальних святкових служінь, на якому вони декламували вірші, співали християнські пісні і навіть по-дитячому щиро проповідували. У цей же період, діти Недільної школи вперше влітку поїхали відпочивати у літній дитячий табір «Сокіл» в с. Зіболки Жовківського району. Це не був християнський табір, там відпочивали діти різного віку, і з різних шкіл та спортивних організацій. З дітей Недільної школи був сформований загін, який носив назву співзвучну із назвою доброчинної місії нашої церкви «Добрий самарянин». Наставниками дітей були не набагато старші від них молоді сестри – Таня Бурда, Ірина Берізка, а також Людмила Гончарук. Бог давав їм особливу мудрість і відвагу у нехристиянському таборі вести духовну роботу. Незважаючи на всю світськість табірної програми (дискотеки, різноманітні конкурси), діти разом із своїми наставниками жили за своїми християнськими принципами, ще й використовували літню сцену табору та конкурси табору, щоб розказати іншим про Христа. Щовечора вчителі проводили вечірні служіння, на яких діти віддавали свої серця Господу, багатьох Бог хрестив Святим Духом.

Недільна школа - заняття проводить В.БоєчкоУ 1994 році уроки Недільної школи вже почали проводитися у Храмі Христа Спасителя, що по вул. Пекарській, 59: спочатку в суботу в обідню пору (діти жартома називали Недільну школу суботньою), оскільки ще не були відремонтовані захристійні кімнати, а вже згодом – у класах. Діти були поділені на три вікові групи, оскільки до праці приєдналися ще нові сестри, а згодом і на чотири. Наймолодшу групу (від 3 до 6 років) навчала Оксана Білінська, другу молодшу групу (від 7 до 9 років) – Надія Шпак, середню (від 10 до 12 років) – Тетяна Бурда та Ірина Берізка (а згодом Любов Боєчко та Олена Слиш), старшу (від 13 до 16 років) – Ірина Білосевич та Оксана Штиркало. Ірина Петрівна Білосевич – перша вчителька, яка і за своєї професією була професійним вчителем загальноосвітньої школи, вона ж і очолювала Недільну школу на посаді директора до 2002 року, оскільки потім була вимушена виїхати за межі України до своєї доньки.

Тоді ж започаткував свою роботу дитячий хор, і літературний гурток.

Вчителі разом із керівництвом Церкви знову почали організовувати літні християнські оздоровчі табори. Спочатку дітей возили двома заїздами на орендовану базу у Карпати с. Дубина Сколівського раойну, де були не прості побутові умови, а згодом вже після проведення багатьох ремонтних робіт – в доброчинний дім «Оазис» у м. Винники. Та праця, яка ведеться в літніх таборах, заслуговує окремої уваги, вона приносить особливі благословення для всіх від наймолодших учасників – дітей до старших вчителів та помічників.

 

Недільна школа сьогодні.

У міру того як росла Церква «Воскресіння», з нею росла і розвивалася Недільна школа. На сьогоднішній день в Недільній школі навчаються близько 150 дітей віком від 0 до 16 років. Вже вісім років діє наймолодший клас немовлят, де дітки разом із батьками беруть участь в біблійному уроці, який спеціально підготовлений вчителями для їхнього рівня. Цей клас був започаткований с. Вікторією Оліферчук, і дуже він подобається маленьким діткам і їх батькам. Можна в неділю спостерігати, як дітки, деякі з яких ще й ходити самостійно не можуть, а вже тягнуть батьків на другий поверх у свій клас на заняття. Служать самим молодшим дітками Тетяна Карнасевич, яка є старшим вчителем цього класу, Галина Ключенко та Ірина Гогоша, а допомагають їм Білик Евеліна, Настя Концевич та Оленка Боруц. Наступна група – це дітки від 3 до 4 років, старшим вчителем цього класу є Ольга Олесюк, а також разом із нею працюють Ірина Кравців, яка є професійним вчителем, Зоряна Река, Олена Чорна і цього року почала працювати Оксана Лаба. Не мало роботи і в помічників Оксани Назарук, Оленки Чуб, Галини Олесюк, Олі Вовк та Володі Гнатіва, які готують для маленьких діток творчі завдання і допомагають в організації проведення уроків. Третій клас – це діти віком від 5 до 6 років, старшим вчителем цього класу є Галина Мудрик, а також вчителі Іван Гнатів, Іванка Мудрик, Мирослава Чинило, багато в тому класі і помічників, оскільки це найбільший клас по кількості діток: Олег та Марія Кобрин, Карпій Рая, Шостак Олеся. Четвертий клас – діти віком від 7 до 9 років, старшим вчителем в цьому класі є Люба Гнатів, вчителі – Галина Мацібох, Тетяна Бурда, Надія Шпак і молоденькі сестри Віра Кравців та Марія Маркевич, які ще поєднують працю помічника та вчителя, а помічник – Наталя Ілюк. П’ятий клас – діти віком 10-12 років, незважаючи на те, що два вчителі Світлана Горонна, яка є старшим вчителем та Людмила Токова є математиками за освітою, уроки тут цікаві, творчі і активні. Вчителюють в цьому класі також Андрій Гелей та Аліса Стаднік, помічником є Таня Мацібох. Шостий клас – діти віком від 13 до 14 років, старшим вчителем є Ігор Чорний, а з ним трудяться Юля Олесюк та Михайло Довгань. І нарешті останній, сьомий клас – діти віком від 15 до 16 років, старший вчитель цього підліткового класу є Юля Савчак, також вчителями в цьому класі є Любов Боєчко, Ірина Ченяєва, а помічником Володя Максимів.

За всі ці роки вчителі Недільної школи вели різні навчальні програми, як і вже готові, складені християнськими педагогами та Церквами, так і укладали свою програму. Три роки тому на педагогічній раді було вирішено працювати над новою дворічною програмою для всієї Недільної школи, однак адаптовувати її для різних вікових груп. Базується ця програма на основі біблійних доктрин та містить такі цикли:

1. Цикл «Натхнене Святе Боже Слово» (Біблія і її значення для людей).

2. Цикл «Бог» (існування Бога, Його природа, характер, Трійця).

3. Цикл «Ісус Христос» (особа Христа, Його людська подоба, служіння).

4. Цикл «Людина» (створення людини, гріхопаддіня, людська особистість, ціль її життя).

5. Цикл «Спасіння» (викуплення Христом, покаяння, наверення до Бога, духовне відродження, освячення).

6. Цикл «Святий Дух» (хрещення Святим Духом, мета хрещення, як прийняти Духа Святого, ознаки хрещення, значення говоріння на мовах).

7. Цикл «Церква Христова» (відокремлення віруючих, виникнення церкви, структура, її значення, Богослужіння, членство, десятина).

8. Цикл «Служіння» (духовні дари, праця для Господа).

9. Цикл «Плоди Духа» (життя в Дусі, якість життя в Дусі, перемога в спокусах, плоди Духа).

10. Цикл «Другий прихід Христа» (воскресіння віруючих, підхоплення церкви, велике горе, антихрист).

11. Цикл «Останні події» (тисячолітнє царство, останній суд, нові небо і земля).

Крім того, вчителі розкривають і інші теми, що стосуються християнського життя учнів.

Діти залучені також у різноманітних церковних служіннях, таких як відвідування дитячого будинку, інтернату, клубу «Віто» (праця з дітьми вулиць та інтернатів), дитячого хору та літературного гуртку.

Молодші класи Недільної школи працюють за програмами, які складають самі і, враховуючи особливості віку дітей, на простому, часто ігровому рівні пояснюють дітям біблійні істини.

Але жодна програма, цікаве і яскраве викладення уроку не забезпечать того, щоб учень Недільної школи не просто прослухав урок, а зрозумів його і захотів втілювати в життя ті Біблійні істини, які йому доносили вчителі. Тому щонеділі зранку перед служінням вчителі збираються на спільні молитви, щоб просити Божого керівництва і помазання Духом Святим на ведення уроків.

На цьогорічній першій установчій педраді пастором В. М. Боєчком перед колективом поставлено певні завдання, короткий зміст яких такий: вчитель повинен працювати над собою, щоб міцно стояти у Слові Божому, постійно відвідувати служіння, щоб програма та уроки тісно перепліталися з тією тематикою, яка ведеться у церкві, тісно і якісно співпрацювати з іншими вчителями, з дирекцією Недільної школи, щоб педагогічний колектив був одним сплавленим організмом.

Праці попереду дуже багато: час непростий. Діти, починаючи із найменших – дуже непрості, часто вже заражені вірусом цього гріховного і зіпсутого світу, часто немає співпраці із батьками дітей. Та надіюся, що з Божою ласкою, Його силою та мудрістю, Недільна школа буде для молодого покоління тим середовищем, де вони зустрінуть Христа, і вирішать назавжди віддати своє життя в Його могутні руки.

 

Директор Недільної школи
Олена Чорна