Євангельська проповідь під час ЄВРО 2012

Ось і відбувся Чемпіонат Європи з футболу. Багато добрих відгуків поступило від гостей України, немалі прибутки, хороші рейтинги приймаючих міст, розваги, задоволення , а також сам футбол – створили незабутнє свято для усіх, хто прагнув та чекав на ЄВРО 2012.

 Розмірковуючи над усім цим, не можна не зауважити марнотність життя людини. Замість справжнього побожного життя мільйонам людей у світі нав’язується культ пустих речей та задоволень, котрі вони обов’язково повинні досягти та спробувати. За цими сучасними орієнтирами рухається безліч людей. Засоби масової інформації на замовлення різних корпорацій та компаній тільки підігрівають цей «попит». З біблійного погляду – це темрява. Для освітлення цієї темряви в душах людей волонтери з євангельських церков м. Львова вирішили запропонувати львів’янам та гостям міста альтернативу – Слово Боже.

Проповідь Євангелія в нашому місті на вулиці триває уже п’ять років. Основним місцем благовістя ( як і в часи ап. Павла) обрано місце найбільшого скупчення людей – проспект Свободи, а на час ЄВРО 2012 площа Ринок (бо на проспекті була фан-зона). Усім, хто проходив повз нас було проголошено Слово Боже. Ми намагалися бути доступними та зрозумілими. Для португальських фанатів проповідувалося португальською, для німців – німецькою, для данців та інших – англійською, були розроблені та роздруковані буклети з текстами з Нового Завіту на 10-ти мовах Європи, та люб’язно запропоновані нам Українським Біблійним Товариством гарно і до теми футбольного чемпіонату оформлені Євангелія від Івана з свідоцтвами відомих футболістів світу про їхню віру в Господа Ісуса Христа українською мовою.

Особливий наплив гостей відбувався під час проведення матчів чемпіонату 9-го, 13-го та 17-го червня. Німці, данці, португальці, поляки, росіяни та інші гості мали нагоду почути чисте євангельське слово з уст молодих проповідників та, за бажанням, отримати безкоштовно духовну літературу. Під гітарний супровід у виконанні наших братів та сестер лунали співи євангельських пісень(котрі для багатьох львів’ян, тим більше гостей міста, є новиною), декламувалася духовна поезія, відбувалися зустрічі та спілкування на духовну тематику.

Нажаль, багато було і глузіїв, котрі висміювали проповідь Слова Божого, для котрих, начебто футбол, пиво та забави стали самоціллю приїзду в Україну, але не дивлячись на те, волонтери сміливо роздавали духовну літературу (Євангелія та брошури), та свідкували про любов Божу до усіх людей в Христі Ісусі, спільно із слухачами розмірковували про життя і смерть, благословення і прокляття, про суд Божий та силу Христову для звільнення залежних людей від гріха.

Завдяки євангельському слову ми знаємо про величне свято на небесах, коли один грішник кається. Ще більше свято очікує на тих, хто своє життя з’єднали навіки з Спасителем світу Ісусом Христом.

Отож, підсумовуючи, можна сказати словами Христовими: «Так і ви, коли зробите все вам наказане, то кажіть: Ми нікчемні раби, бо зробили лиш те, що повинні зробити були!» Лк.17:10. Так і ми, за цю працю, що звершили в ім’я Господнє, славу віддаємо тільки Богові, бо Він достойний хвали на віки віків!

Нехай Господнє благословення пробуває на усіх дітях Божих, чиї серця прагнуть донести тим, хто у темряві, світло Євангельське. Ми віримо, що спільна праця Церкви ХВЄ м. Львова «Воскресіння» та Українського Біблійного Товариства допоможе народу України та нашим гостям пізнати любов Божу, виявлену у Ісусі Христі!

 Павло Зав’ялов